Matrix - Seria filmów

Matrix zarobił ponad 171 milionów dolarów w USA i 456 milionów na całym świecie. Niespodziewany sukces kasowy filmu spowodował ciąg kontynuacji – na czele z dwoma kolejnymi filmami trylogii (Matrix: Reaktywacja, Matrix: Rewolucje). Oprócz tego do fabuły filmu odnosi się m.in. film dokumentalny Matrix Revisited, gry komputerowe (Enter the Matrix, The Matrix Online i The Matrix: Path of Neo), czy krótkie animowane filmy anime, wyjaśniające poboczne wątki filmowego świata (seria Animatrix). Twórcy trylogii Matrix zapewniają, że pełne poznanie fabuły i wszystkich elementów niezbędnych do jej zrozumienia możliwe jest dopiero po obejrzeniu filmów i pomyślnym ukończeniu gry.
Matrix (1999)

Haker komputerowy Neo dowiaduje się od tajemniczych rebeliantów, że świat, w którym żyje, jest tylko obrazem przesyłanym do jego mózgu przez roboty.

Matrix rewolucje (2003)

W finale trylogii "Matrixa", Neo (Keanu Reeves) podejmuje ostateczny krok w poszukiwaniu prawdy. Bohater zapadł w śpiączkę, przez którą jego umysł ugrzązł pomiędzy światem Matrixa, a rzeczywistością. Trinity (Carrie-Anne Moss) za wszelką cenę stara się go wyciągnąć z letargu. Morfeusz (Laurence Fishburne) z kolei zmaga się z wątpliwościami, czy ten komu zaufał, nie okazał się systemem sterowania wynalezionym przez architektów Matrixa. Tymczasem armia maszyn zbliża się do Syjonu - ostatniej ludzkiej osady. Jej obywatele organizują taktykę obronną. W między czasie Smith (Hugo Weaving) - były agent systemu, wymyka się spod władzy maszyn i rozpoczyna przejmowanie kontroli w Matrixie.

Matrix Reaktywacja (2003)

Kontynuacja kultowego "Matrixa". "Matrix Reaktywacja" zaczyna się w momencie, w którym kończyła się pierwsza część. Maszyny dokonały brzemiennego w skutkach odkrycia: poznały lokalizację Zion, ostatniego miasta ludzi, ukrytego w pobliżu jądra Ziemi. Za 72 godziny tysiące Strażników - kałamarnicowatych maszyn znanych z pierwszej części - przebiją się do miasta. Jedyną nadzieją ludzi jest odnalezienie tajemniczej postaci, znanej jako Twórca Kluczy, chronionej przez parę uzbrojonych w noże Bliźniaków, nienaturalnie białych zabójców, potrafiących znikać i pojawiać się jak duchy.

Łączność
FilmyPodobneDo