Filmy o sztucznej inteligencji

Lista najlepszych filmów o sztucznej inteligencji przez użytkowników opinii: Chappie, Avengers: Czas Ultrona, Transcendencja, Ex Machina, Ona, Eva, Terminator: Ocalenie, Eagle Eye, Ja, robot, Terminator 3: Rise of the Machines, The Matrix Revolutions, A.I. Sztuczna inteligencja, Matrix, Człowiek przyszłości, Terminator 2: Dzień sądu, Terminator, Maszyna, Impersonalni, Terminator: Kroniki Sary Connor, T2 3-D: Battle Across Time
Chappie 2015
Chappie (2015)

Troje gangsterów kradnie policyjnego androida, by wykorzystać go do swoich celów.

Avengers: Czas Ultrona 2015
Avengers: Czas Ultrona (2015)

Kiedy Tony Stark próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów Ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye zostaną wystawieni na największą próbę pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanyc...

Transcendencja 2014
Transcendencja (2014)

Grupa amerykańskich naukowców pracuje nad stworzeniem pierwszego na świecie komputera obdarzonego ludzką inteligencją i empatią. Gdy jeden z nich - Will (Johnny Depp) - ginie z rąk terrorystycznej organizacji widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości, jego żona Evelyn (Rebecca Hall) podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny. Will ożywa, ale skutki operacji okazują się dalekie od pożądanych...

Ex Machina 2014
Ex Machina (2014)

Scenarzysta „28 dni później” i „W stronę słońca” zaprasza do świata przyszłości, która dzieje się już teraz, w laboratoriach, o których nie mamy pojęcia. Młody informatyk Caleb (Dohmnall Gleeson) wygrywa firmowy konkurs i na tydzień trafia do laboratorium, w którym pracuje szef firmy - Nathan (Oscar Isaac). Caleb poznaje w nim piękną Avę (Alicia Vikander) - pierwszą na świecie sztuczną inteligencję pod postacią kobiety. Ava jest wynikiem eksperymentu Natha...

Ona 2013
Ona (2013)

Samotny pisarz zapoznaje się z nowo zakupionym systemem operacyjnym, który ma zaspokoić wszystkie jego potrzeby.

Eva 2011
Eva (2011)

Rok 2041. Znany inżynier dostaje zlecenie zaprojektowania robotów, które odtwarzałyby zachowanie dzieci.

Terminator: Ocalenie 2009
Terminator: Ocalenie (2009)

Rok 2018. Przyszły przywódca ruchu oporu John Connor walczy ze Skynetem. Nieoczekiwanie w jego życiu pojawia się tajemniczy Marcus Wright.

Eagle Eye 2008
Eagle Eye (2008)

Dwoje nieznajomych, Jerry i Rachel, zostają wrobieni w polityczny zamach. Muszą połączyć siły, by walczyć o swoje życie i przetrwanie całego narodu.

Ja, robot 2004
Ja, robot (2004)

W roku 2035 roboty pomagają ludziom w codziennym życiu. Gdy ginie twórca zaawansowanego modelu, detektyw podejrzewa, że zabiła go maszyna.

Terminator 3: Rise of the Machines 2003
Terminator 3: Rise of the Machines (2003)

T-800 zostaje wysłany w przeszłość, by chronić Johna Connora i jego przyjaciółkę Kate Brewster. Ich przeciwnikiem jest cyborg T-X.

The Matrix Revolutions 2003
The Matrix Revolutions (2003)

Zbuntowany program Smith rozpoczyna przejmowanie kontroli w Matrixie, a armia maszyn zbliża się do Syjonu. Jedyną nadzieją na ratunek jest Neo.

A.I. Sztuczna inteligencja 2001
A.I. Sztuczna inteligencja (2001)

Akcja filmu toczy się w niedalekiej przyszłości. Historia małego chłopca-robota, który jak każdy człowiek chciał kochać i być kochanym.

Matrix 1999
Matrix (1999)

Haker komputerowy Neo dowiaduje się od tajemniczych rebeliantów, że świat, w którym żyje, jest tylko obrazem przesyłanym do jego mózgu przez roboty.

Człowiek przyszłości 1999
Człowiek przyszłości (1999)

Andrew jest początkowo zwykłym robotem, jednak posiada niezwykłą "osobowość". Za namową swojego właściciela, Richarda Martina, zaczyna się rozwijać. Po 200-letnim życiu zwraca się do Zgromadzenia Światowego o uznanie go człowiekiem.

Terminator 2: Dzień sądu 1991
Terminator 2: Dzień sądu (1991)

Terminator T-800 ma za zadanie uchronić od śmierci Johna Connora, który w przyszłości poprowadzi ludzi do walki przeciwko maszynom.

Terminator 1984
Terminator (1984)

Elektroniczny morderca zostaje wysłany z przyszłości do roku 1984, by zabić matkę przyszłego lidera rewolucji. W ślad za nim rusza Kyle Reese, który ma chronić kobietę.

Brak obrazka
Maszyna (2013)

Dr Vincent prowadzi badania nad sztuczną inteligencją mającą pomóc jego chorej córce.

Brak obrazka
Impersonalni (2011)

Serial koncentruje się wokół uznanego za zmarłego, byłego agenta CIA. Zostaje on zatrudniony przez tajemniczego milionera w celu zminimalizowania przemocy na terenie Nowego Jorku. Fabuła serialu skupia się na tym, by powstrzymać przestępstwo, zanim zostanie ono popełnione.

Brak obrazka
Terminator: Kroniki Sary Connor (2008)

Akcja serialu toczy się po drugiej części Terminatora, a wydarzenia są alternatywne w stosunku do wydarzeń przedstawionych w trzeciej części. Po dwóch latach spokoju od zniszczenia dokumentacji na temat Skynet Sarah i John stają po raz kolejny w starciu z wysłanym z przyszłości terminatorem, którego celem jest zgładzenie Johna. Na odsiecz wysłany zostaje również inny terminator, który ma za zadanie chronić przyszłego przyw&oacut...

Brak obrazka
T2 3-D: Battle Across Time (1996)

Troje bojowników o przyszłą wolność próbuje zapobiec opanowaniu Ziemi przez komputery, sabotując projekty korporacji Cyberdyne.

Łączność
FilmyPodobneDo