Filmy o rozdwojenie jaźni

Lista najlepszych filmów o osobowości podzielonego na gościach opinii: The Scribbler, Wróg, Sobowtór, Wyspa tajemnic, Czarny łabędź, Sekretne okno, Ja, Irena i Ja, Podziemny krąg, Psychoza, Doktor Jekyll i pan Hyde
The Scribbler (2014)

Młoda kobieta cierpiąca na chorobę psychiczną, Suki, decyduje się wziąć udział w eksperymencie, który wyeliminuje zbędne osobowości z jej umysłu.

Wróg (2013)

Adam Bell (Jake Gyllenhaal) jest profesorem historii. Życie, jakie prowadzi, jest nudne i zaniedbane do tego stopnia, że nie poświęca zbyt wiele uwagi nawet swojej dziewczynie, Mary (Mélanie Laurent). Wszystko zmienia się, gdy pewnego razu ogląda film, który polecił mu znajomy. W trakcie seansu Adam dostrzega w jednej z ról własnego sobowtóra. Zaintrygowany tym, co zobaczył, postanawia odszukać mężczyznę z filmu. Nie wie jeszcze, że decyzja, którą właśnie podjął, nieodwracalnie odmieni całe jego życie.

Sobowtór (2013)

Simon to nieśmiały młody mężczyzna. W pracy jest niedoceniany, matka go gnębi, a kobieta jego marzeń nie dostrzega. Mimo to Simon czuje, że nie jest w stanie zmienić tych rzeczy. Przybycie nowego współpracownika, Jamesa, burzy spokój mężczyzny. James jest fizycznie podobny do Simona, ale stanowi jego całkowite przeciwieństwo.

Wyspa tajemnic (2010)

Szeryf federalny Daniels stara się dowiedzieć, jakim sposobem z zamkniętej celi w pilnie strzeżonym szpitalu dla chorych psychicznie przestępców zniknęła pacjentka.

Czarny łabędź (2010)

Nina desperacko pragnie zdobyć rolę w "Jeziorze łabędzim". Gdy jej marzenie się spełnia, odkrywa swoją mroczną stronę.

Sekretne okno (2004)

Uznany pisarz przenosi się na prowincję, by w spokoju tworzyć kolejne książki. Wkrótce odwiedzi go tajemniczy mężczyzna, który oskarży Raineya o plagiat.

Ja, Irena i Ja (2000)

Cierpiący na rozdwojenie jaźni policjant, Charlie, walczy ze swoim alter ego o względy ukochanej.

Podziemny krąg (1999)

Dwóch mężczyzn znudzonych rutyną zakłada klub, w którym co tydzień odbywają się walki na gołe pięści.

Psychoza (1960)

Dziewczyna uciekająca z walizką pieniędzy zatrzymuje się w pensjonacie prowadzonym przez młodego Normana Batesa.

Doktor Jekyll i pan Hyde (1931)

Klasyczna opowieści science-fiction ,o naukowcu który podążając tropem ludzkiej natury ,odkrywa że w każdym człowieku drzemie jego drugie ,złe ja.Za sprawą wynalezionego przez siebie eliksiru wyzwala je w sobie. Z każdym dniem zaczyna ono przejmować kontrole nad życiem doktora, prowadząc go w stronę nieuchronnego upadku.

Łączność
FilmyPodobneDo