Filmy o magów

Lista najlepszych filmów o magów na gościach opinii: Iluzja 2, Iluzja, Oz: Wielki i Potężny, Red Lights, This Is It, Prestiż, Iluzjonista, Houdini, Niewiarygodny Burt Wonderstone, Magicians
Iluzja 2 (2016)

Iluzja 2 – amerykański heist film kryminalny z 2016 roku w reżyserii Jona M. Chu. Jest to kontynuacja Iluzji. Film przedstawia historię grupy magików Czterech Jeźdźców, którzy próbują ujawnić nieetyczne praktyki technologicznego magnata.

Iluzja (2013)

Agenci FBI i Interpolu śledzą grupę iluzjonistów, którzy podczas przedstawień napadają na banki, a ukradzione pieniądze rozdają publiczności.

Oz: Wielki i Potężny (2013)

Gdy Oscar Diggs (James Franco), drugorzędny magik cyrkowy o nieco wątpliwej moralności, zostaje przeniesiony z zakurzonego Kansas do tętniącej życiem Krainy Oz – cudownego świata pełnego barwnych postaci i niesamowitych krajobrazów – wydaje mu się, że wygrał los na loterii. Sława i bogactwo zdają się leżeć u jego stóp do chwili, w której spotyka trzy piękne i tajemnicze czarownice... Theodora (Mila Kunis), Evanora (Rachel Weisz) i Gliwia (Michelle Williams...

Red Lights (2012)

Zaskakujący film grozy Rodrigo Cortésa, cudownego dziecka hiszpańskiej kinematografii, scenarzysty i reżysera jednego z najbardziej nowatorskich thrillerów minionej dekady - klaustrofobicznego "Pogrzebanego" z Ryanem Reynoldsem. Dwukrotny laureat Oscara Robert De Niro, pamiętny m.in. z roli Lucyfera w horrorze "Harry Angel", ponownie przyprawia widzów o dreszcze przerażenia jako światowej sławy medium, które rzuca wyzwanie renomowanej pogromczyni hochsztap...

This Is It (2009)

Dokument ukazuje przygotowania Michaela Jacksona do serii pięćdziesięciu koncertów, które miały odbyć się w Londynie.

Prestiż (2006)

Dwaj młodzi iluzjoniści żyją w przyjaznych stosunkach. Gdy ginie żona jednego z nich, mężczyźni stają się śmiertelnymi wrogami.

Iluzjonista (2006)

Eisenheim (Edward Norton), człowiek znikąd, wystawia w Wiedniu zdumiewające magiczne spektakle. Swoją pracą przykuwa uwagę pretendenta do tronu – księcia Leopolda. Pewien, że iluzjonista jest jedynie mistrzem konfabulacji i oszustem, książę zjawia się na jednym z przedstawień mężczyzny celem zdemaskowania jego występu. By osiągnąć cel, wysyła na scenę swoją narzeczoną Sophie (Jessica Biel: "Siódme niebo", "Elizabethtown"). Rozpoczyna się wielka potyczka po...

Houdini (2014)

Początek XX wieku. Słynny iluzjonista Harry Houdini (Adrien Brody) zadziwia świat swoimi pokazami, które przyniosły mu bogactwo i sławę. Angażuje się w demaskowanie spirytystów, jest też zamieszany w aferę szpiegowską. Dzięki temu ma jednak okazję poznać wybitne osobowości swoich czasów - m.in. sir Artura Conana Doyle'a (David Calder) czy Grigorija Rasputina (Iván Kamarás).

Niewiarygodny Burt Wonderstone (2013)

Film na podstawie opowieści Tylera Mitchella opowiada o rywalizacji dwóch magików . Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy w czasie występu przypadkowo ginie partner jednego z najpopularniejszych magików w Las Vegas.

Magicians (2007)

"Nie pytaj jak oni to robią, zapytaj dlaczego?!" Para rywalizujących magików scenicznych zostaje zmuszona porzucić niesnaski w przypadku numeru z gilotyną podczas udziału w konkursie magicznym.

Łączność
FilmyPodobneDo