Top 32 Filmy podobne do Incepcja (2010)

Filmy podobne do Incepcja (2010): Interstellar, Iluzja, Trans, Mroczny Rycerz powstaje, Looper - Pętla czasu, Atlas chmur, Kod nieśmiertelności, Jestem Bogiem, Wyścig z czasem, Władcy umysłów, Sucker Punch, Wyspa tajemnic, Tron: Dziedzictwo, Mr. Nobody, Surogaci, Mroczny Rycerz, Prestiż, Papurika, Batman - Początek, Zakochany bez pamięci, Donnie Darko, Vanilla Sky, Memento, The Cell, Matrix, Trzynaste piętro, eXistenZ, Mroczne miasto, Przebudzenie, Otwórz oczy, Lunatycy, Dreamscape.

Tagi: filmy, takie jak Incepcja (2010) - pełna lista

Interstellar 2014
Interstellar (2014)

Byt ludzkości na Ziemi dobiega końca wskutek zmian klimatycznych. Grupa naukowców odkrywa tunel czasoprzestrzenny, który umożliwia poszukiwanie nowego domu.

Iluzja 2013
Iluzja (2013)

Agenci FBI i Interpolu śledzą grupę iluzjonistów, którzy podczas przedstawień napadają na banki, a ukradzione pieniądze rozdają publiczności.

Trans 2013
Trans (2013)

Wyrafinowany thriller w reżyserii nagrodzonego Oscarem Danny'ego Boyle'a, jednego z najciekawszych twórców współczesnego kina, reżysera "Trainspotting", "Slumdoga. Milionera z ulicy" i "127 godzin". Pracownik domu aukcyjnego ukrywa bezcenny obraz, skradziony podczas napadu. W czasie ucieczki doznaje urazu, traci pamięć i zapomina, gdzie ukrył obraz. Szef gangu nie ma innego wyjścia, jak wynająć terapeutkę...

Mroczny Rycerz powstaje 2012
Mroczny Rycerz powstaje (2012)


Po ośmiu latach nieobecności Batman wraca, by uratować Gotham City przed zamaskowanym terrorystą Bane'em.

Looper - Pętla czasu 2012
Looper - Pętla czasu (2012)

Rok 2072. Przestępcy eliminują swoich przeciwników, wysyłając ich do przeszłości, gdzie mają być mordowani przez wynajętych zabójców. Jeden z nich dostaje zlecenie zabicia samego siebie z przyszłości. 

Atlas chmur 2012
Atlas chmur (2012)

Rozgrywająca się w różnych epokach czasowych i zakątkach świata opowieść o losach ludzi, których czyny mają wpływ na przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość.

Kod nieśmiertelności 2011
Kod nieśmiertelności (2011)

Jack budzi się, nie pamiętając niczego. Wkrótce odkrywa, że jest częścią misji polegającej na złapaniu terrorysty, który podkłada bomby w Chicago.

Jestem Bogiem 2011
Jestem Bogiem (2011)

Eddie Morra jest niespełnionym, pogrążonym w depresji pisarzem. Eksperymentalny narkotyk, NZT, powoduje, iż staje się on geniuszem i człowiekiem sukcesu.

Wyścig z czasem 2011
Wyścig z czasem (2011)

W społeczeństwie przyszłości walutą jest czas. Najbogatsi, czyli młodzi, zdrowi i piękni mogą żyć tysiące lat, podczas gdy biedota budzi się co rano, mając do dyspozycji kilkanaście godzin.

Władcy umysłów 2011
Władcy umysłów (2011)

David, kandydat do senatu, zakochuje się w pięknej Elise. Tajemniczy strażnicy Losu robią wszystko, by kochankowie nie mogli być razem.

Sucker Punch 2011
Sucker Punch (2011)

Młoda dziewczyna zostaje umieszczona w zakładzie psychiatrycznym. Układa plan, który pomoże jej z niego uciec.

Wyspa tajemnic 2010
Wyspa tajemnic (2010)

Szeryf federalny Daniels stara się dowiedzieć, jakim sposobem z zamkniętej celi w pilnie strzeżonym szpitalu dla chorych psychicznie przestępców zniknęła pacjentka.

Tron: Dziedzictwo 2010
Tron: Dziedzictwo (2010)

Sam Flynn ma 27 lat i jest synem Kevina Flynna (Jeff Bridges). Poszukując przyczyny nagłego zniknięcia swojego ojca, zostaje wciągnięty do cyfrowego świata, w którym jego ojciec żył przez ostatnie 25 lat. Wraz z lojalną powierniczką Kevina, Quorą (Olivia Wilde), ojciec i syn wyruszają na wyprawę przez wizualnie olśniewający, cybernetyczny wszechświat, który stał się jeszcze bardziej zaawansowany i nadzwyczaj niebezpieczny.

Mr. Nobody 2009
Mr. Nobody (2009)

Stoosiemnastoletni Nemo Nobody to ostatni śmiertelny człowiek w czasach, gdy ludzkość osiągnęła nieśmiertelność. Na łożu śmierci bohater rozważa, jak mogło potoczyć się jego życie.

Surogaci 2009
Surogaci (2009)

W utopijnym świecie przyszłości przemoc nie istnieje, a ludzi zastępują sobowtóry. Kres tej sielanki kładzie okrutna zbrodnia.

Mroczny Rycerz 2008
Mroczny Rycerz (2008)

Batman, z pomocą komisarza Gordona i prokuratora Harveya Denta, występuje przeciwko przerażającemu i nieobliczalnemu Jokerowi, który chce pogrążyć Gotham City w chaosie.

Prestiż 2006
Prestiż (2006)

Dwaj młodzi iluzjoniści żyją w przyjaznych stosunkach. Gdy ginie żona jednego z nich, mężczyźni stają się śmiertelnymi wrogami.

Papurika 2006
Papurika (2006)

Jest rok 2004. Właśnie wymyślono nowy rodzaj psychoterapii o nazwie PT. Polega ona na tym, że wysyła się "detektywa snów" do snu człowieka ... czytaj dalej

Batman - Początek 2005
Batman - Początek (2005)

Historia milionera Bruce'a Wayne'a, który przemienia się w Batmana – postrach przestępców Gotham City.

Zakochany bez pamięci 2004
Zakochany bez pamięci (2004)

Joel odkrywa, że jego była dziewczyna poddała się zabiegowi wymazania go z pamięci. On postanawia zrobić to samo, ale w trakcie operacji uświadamia sobie, że wciąż ją kocha.

Donnie Darko 2001
Donnie Darko (2001)

Donnie Darko, uważany za nastolatka z zaburzeniami osobowości, spotyka Franka - tajemniczą postać w kostiumie królika, która zaczyna manipulować jego życiem.

Vanilla Sky 2001
Vanilla Sky (2001)

Tom Cruise gra bogatego "kobieciarza", który niespodziewanie zakochuje się w dziewczynie (Penelope Cruz) swojego przyjaciela (Jason Lee). Niestety, w wyniku wypadku samochodowego spowodowanego przez byłą narzeczoną (Cameron Diaz) jego twarz jest całkowicie zmasakrowana. Po operacji plastycznej staje się nowym człowiekiem. Jednakże zbieg tajemniczych okoliczności uświadamia mu, że z jakiś powodów nie ma już kontroli nad własnym życiem.

Memento 2000
Memento (2000)

Leonard, szukający mordercy swojej żony, w wyniku wypadku traci pamięć krótkotrwałą. Nieustannie robi więc notatki i zdjęcia, a ważniejsze fakty tatuuje sobie na ciele.

The Cell 2000
The Cell (2000)

Catharine poddaje osoby pogrążone w śpiączce terapii, przedostając się do ich podświadomości. FBI chce, by zgłębiła umysł psychopaty.

Matrix 1999
Matrix (1999)

Haker komputerowy Neo dowiaduje się od tajemniczych rebeliantów, że świat, w którym żyje, jest tylko obrazem przesyłanym do jego mózgu przez roboty.

Matrix - Seria filmowa
Trzynaste piętro 1999
Trzynaste piętro (1999)

Akcja filmu rozgrywa się na 13 piętrze jednego z drapaczy chmur w Los Angeles. Miejsce od razu budzi wątpliwości, ponieważ amerykańskie wieżowce przeważnie nie mają trzynastego piętra - numeracja przeskakuje z dwunastki na czternastkę. Na "feralnym" piętrze mieści się przestronne biuro z pracownią komputerową, w której przeprowadzane są eksperymenty nad wirtualnym światem zaprojektowanym i manipulowanym przez nadzorujących go mężczyzn. Eksperyment komputer...

eXistenZ 1999
eXistenZ (1999)

Organiczne konsole to przyszłość świata gier. Do testów nowego tytułu "eXistenZ" zaproszono nielicznych wybrańców. W trakcie próbnego pokazu dochodzi do zamachu na twórczynię gry. Tak zwani "realiści" usiłują sabotować wprowadzenie "eXistenZ" na rynek. Uszkodzeniu ulega także konsola z jedyną wersją gry. By sprawdzić poprawność programu jego autorka rozpoczyna grę z zaufanym towarzyszem. W trakcie r...

Mroczne miasto 1998
Mroczne miasto (1998)

Cierpiący na amnezję młody mężczyzna jest podejrzany o morderstwo i ścigany przez tajemniczą organizację. Wkrótce dokonuje szokującego odkrycia, które dotyczy otaczającego go świata.

Brak obrazka
Przebudzenie (2012)

Detektyw Michael Britten (Jason Isaacs) odzyskuje przytomność po wypadku samochodowym z udziałem jego żony Hannah (Laura Allen) i jego syna Rexa (Dylan Minnette). Po tym incydencie Michael porusza się pomiędzy dwiema rzeczywistościami: w pierwszej Hannah przeżyła wypadek, a Rex nie, w drugiej Rex przeżył podczas gdy Hannah umarła. Starając się zachować bliskich przy życiu główny bohater zaczyna prowadzić "podwójne życie". Michael ro...

Brak obrazka
Otwórz oczy (1997)

Bogaty kobieciarz zakochuje się w dziewczynie przyjaciela. Następnego dnia ulega wypadkowi, podczas którego jego twarz zostaje oszpecona.

Brak obrazka
Lunatycy (1997)

Doktor Nathan Bradford (Bruce Greenwood) jest neuropsychologiem, szczególnie zainteresowanym problemem snu. Kiedy jego żona (Kathrin Nicholson) po wypadku samochodowym zapada w śpiączkę, Nathan postanawia znaleźć sposób, który umożliwi mu komunikowanie się z ukochaną. W Instytucie Morfeusza neuropsycholog wraz z niewielką, ale bardzo oddaną grupą dokonuje niezwykłego odkrycia umożliwiającego wejście w świat snu pacjenta...

Brak obrazka
Dreamscape (1984)

Film opatrzony ciekawymi efektami specjalnymi. Doktor Paul Novotny (Max Von Sydow) i doktor Jane Devries (Kate Capshaw) prowadzą klinikę i ... czytaj dalej

Łączność
FilmyPodobneDo