Filmy o przestrzeni

Lista najlepszych filmów o przestrzeni i podróży kosmicznych, wybrane przez naszych użytkowników: Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie, Marsjanin, Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Interstellar, Strażnicy Galaktyki, Grawitacja, Gra Endera, Ostatnie dni na Marsie, Stranded, Prometeusz, Apollo 18, Star Trek, Moon, Pandorum, W stronę słońca, Autostopem przez galaktykę, Solaris, Misja na Marsa, Armageddon, Zagubieni w kosmosie, Piąty element, Apollo 13, Pierwszy krok w kosmos, Europa Report,
Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie 2016
Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie (2016)

Kryminalistka o imieniu Jyn Erso (Felicity Jones) zostaje uwolniona z więzienia Imperialnego przez żołnierzy Rebelii, którzy chcą upadku Imperium Galaktycznego. Młoda przestępczyni niedługo po przybyciu do bazy Sojuszu Rebeliantów otrzymuje niezwykle trudne zadanie polegające na kradzieży planów nowej broni Imperium. Jyn Erso (Felicity Jones) oraz jej oddział, zanim wykonają główną misję, będą musieli stawić czoła ogromnej ...

Marsjanin 2015
Marsjanin (2015)

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zo...

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy 2015
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (2015)

Złe Imperium zostaje zastąpione przez Najwyższy Porządek, który chce władzy nad galaktyką. Plany wrogiej organizacji może pokrzyżować Ruch Oporu.

Interstellar 2014
Interstellar (2014)

Byt ludzkości na Ziemi dobiega końca wskutek zmian klimatycznych. Grupa naukowców odkrywa tunel czasoprzestrzenny, który umożliwia poszukiwanie nowego domu.

Strażnicy Galaktyki 2014
Strażnicy Galaktyki (2014)

Zuchwały awanturnik Peter Quill kradnie tajemniczy artefakt będący obiektem pożądania złego i potężnego Ronana, którego ambicje zagrażają całemu wszechświatowi.

Grawitacja 2013
Grawitacja (2013)

Dwoje astronautów szuka sposobu przetrwania, kiedy ich stacja zostaje prawie całkowicie zniszczona przez szczątki satelity.

Gra Endera 2013
Gra Endera (2013)

Rok 2070. Ludzkość zagrożona inwazją obcych szkoli dzieci na kosmiczną elitę wojenną. Wśród nich jest wyjątkowo uzdolniony Ender.

Ostatnie dni na Marsie 2013
Ostatnie dni na Marsie (2013)

Podczas zbierania próbek na Marsie członek załogi bazy Tantalus odkrywa dowód bakteryjnego życia.

Stranded 2013
Stranded (2013)

Podczas deszczu meteorytów czworo astronautów znajdujących się na statku kosmicznym zapada na tajemniczą chorobę powodującą paniczny strach.

Prometeusz 2012
Prometeusz (2012)

Grupa odkrywców organizuje wyprawę do odległych zakątków wszechświata. Wkrótce poszukiwania początków ludzkości zamienią się w walkę o przetrwanie gatunku.

Apollo 18 2011
Apollo 18 (2011)

Oficjalnie Apollo 17 wystartował w grudniu 1972 roku i była to ostatnia załogowa misja na Księżyc. Rok później, w 1973 roku, Departament Obrony sfinansował kolejną misję, ale tym razem tajną. Wysłani astronauci, Nathan i Ben, chodząc po powierzchni srebrnego globu, dokumentują wszystkie wydarzenia. Gdy znajdują dowody na istnienie nowych form życia - muszą pokonać śmiertelną infekcję. Mimo iż NASA zaprzecza autentyczności jakichkolwiek zdjęć, zapisków i ut...

Star Trek 2009
Star Trek (2009)

Początki załogi USS Enterprise. James Kirk i Spock łączą siły, by ocalić swoich przyjaciół przed śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Moon 2009
Moon (2009)

Sam Bell od trzech lat przebywa na stacji kosmicznej na Księżycu. Gdy jego misja dobiega końca, mężczyzna odkrywa, że nie jest sam.

Pandorum 2009
Pandorum (2009)

Dwóch astronautów budzi się z hibernacji na opuszczonym statku kosmicznym. Nie wiedzą, kim są, ani co jest celem ich podróży.

W stronę słońca 2007
W stronę słońca (2007)

Grupa kosmonautów musi dostarczyć na Słońce ładunek jądrowy.

Autostopem przez galaktykę 2005
Autostopem przez galaktykę (2005)

Adaptacja powieści angielskiego pisarza Douglasa Adamsa. Arthur Dent dowiaduje się, że Ziemia ma zostać zniszczona, gdyż leży na trasie budowy kosmicznej autostrady, a w dodatku jego najlepszy przyjaciel, Ford Prefect, okazuje się kosmitą, który zbiera materiały do nowej edycji bestsellerowego przewodnika po galaktyce. W ostatniej chwili obaj łapią stopa na statek Vogonów, niedocenianych poetów. To dopiero początek niesamowitej podróży, podczas której zost...

Solaris 2002
Solaris (2002)

Ekranizacja powieści Stanisława Lema opowiadająca o wpływie planety Solaris na załogę stacji kosmicznej.

Misja na Marsa 2000
Misja na Marsa (2000)

Jest rok 2020. Na Marsie ląduje załoga kosmonautów. Wkrótce wszyscy uczestnicy prócz dowódcy Luke'a Grahama (Don Cheadle) giną. Jemu udaje się przekazać meldunek o tragedii. NASA postanawia wysłać ekipę ratunkową, dowodzoną przez Blake'a (Tim Robbins). W jej skład wchodzą też jego narzeczona dr Fisher (Connie Nielsen), pilot McConnell (Gary Sinise) i naukowiec Ohlmyer (Jerry O'Connell).

Armageddon 1998
Armageddon (1998)

Po odkryciu asteroidy wielkości Teksasu, która zmierza w kierunku Ziemi, NASA rekrutuje grupę wiertniczych i wysyła na misję ratowania planety.

Zagubieni w kosmosie 1998
Zagubieni w kosmosie (1998)

Rodzina Robinsonów wyrusza w przestrzeń kosmiczną, by rozpocząć kolonizację nowej planety. Na skutek sabotażu misji trafiają do odległych, nieznanych rejonów wszechświata.

Piąty element 1997
Piąty element (1997)

Nowy Jork w XXIII w., były komandos Korben Dallas wplątany zostaje w misję ratowania świata przed siłami zła absolutnego objawiającymi się raz na pięć tysięcy lat.

Apollo 13 1995
Apollo 13 (1995)

Oparta na faktach historia misji statku kosmicznego Apollo 13. Astronauci Lovell, Haise i Swigert mieli lecieć statkiem Apollo 14, ale zostali przesunięci do załogi Apollo 13. Jest rok 1970, Amerykanie zaliczyli już lądowanie na Księżycu i społeczeństwo nie jest zainteresowane tym rutynowym lotem - do czasu aż na statku następuje wybuch...

Pierwszy krok w kosmos 1983
Pierwszy krok w kosmos (1983)

Nagrodzony czterema Oscarami film opowiada o początkach amerykańskiej astronautyki i pierwszych astronautach. 14 października 1947 roku Chuck Yeager dokonuje pierwszej udanej próby pokonania samolotem bariery dźwięku. Dziesięć lat później świat obiega wiadomość o pomyślnym wystrzeleniu przez Związek Radziecki pierwszego sztucznego satelity. Zaniepokojony tym prezydent Eisenhower przyśpiesza realizację amerykańskiego programu badań nad przestr...

Łączność
FilmyPodobneDo