Filmy o mafii

Lista najlepszych filmów o mafii i gangsterów, Włoska, sycylijskiej: Porachunki, Kill the Irishman, Wrogowie publiczni, American Gangster, Infiltracja, Donnie Brasco, Chłopcy z ferajny, Ojciec chrzestny III, Dawno temu w Ameryce, The Godfather: Part II, Ojciec chrzestny, Człowiek z blizną
Porachunki 2013
Porachunki (2013)

Komedia sensacyjna będąca ekranizacją powieści Tonino Benacquisti. Do domu w Normandii wprowadza się amerykańska rodzina. Szybko okazuje się, że ojciec rodziny - Fred Blake (Robert De Niro) nie przyjechał tam po to, by spisać historię lądowań aliantów jak wszystkim rozpowiada. W rzeczywistości to Giovanni Manzoni, mafiozo objęty programem ochrony świadków, który swoimi zeznaniami wsadził za kratki samego szefa wszystkich szefów...

Kill the Irishman 2010
Kill the Irishman (2010)

Irlandczyk wyrabia sobie pozycję w świecie przestępczym. Niebawem wybucha brutalna wojna między gangsterami.

Wrogowie publiczni 2009
Wrogowie publiczni (2009)

Historia najsłynniejszych amerykańskich gangsterów lat 30. – Johna Dillingera, Baby'ego Face'a Nelsona i Pretty Boya Floyda.

American Gangster 2007
American Gangster (2007)

Czarnoskóry gangster Frank Lucas buduje w Nowym Jorku ogromne narkotykowe imperium. Na jego trop wpada nieprzekupny detektyw Richie Roberts.

Infiltracja 2006
Infiltracja (2006)

Tajny policjant w szeregach grupy przestępczej i informator mafii w bostońskiej jednostce dochodzeniowej toczą ze sobą śmiertelną rozgrywkę.

Donnie Brasco 1997
Donnie Brasco (1997)

Film oparty na faktach. Agent FBI pod pseudonimem Donnie Brasco wnika w środowisko mafijne, by rozpracować je od środka.

Chłopcy z ferajny 1990
Chłopcy z ferajny (1990)

Kilkunastoletni Henry i Tommy DeVito trafiają pod opiekę potężnego gangstera. Obaj szybko uczą się panujących w mafii reguł.

Ojciec chrzestny III 1990
Ojciec chrzestny III (1990)

Rok 1979. Starzejący się Michael Corleone chce zalegalizować swoje interesy i wyprowadzić rodzinę z mafijnego świata.

Dawno temu w Ameryce 1984
Dawno temu w Ameryce (1984)

Ponad trzydzieści lat po okresie prohibicji były gangster powraca na Manhattan, by skonfrontować się ze swoją przeszłością. Wspomina czasy, gdy wraz z przyjaciółmi pokonywał kolejne szczeble mafijnej hierarchii.

The Godfather: Part II 1974
The Godfather: Part II (1974)

W roku 1917 młody Vito Corleone stawia pierwsze kroki w mafijnym świecie Nowego Jorku. Ponad 40 lat później jego syn Michael walczy o interesy i dobro rodziny.

Ojciec chrzestny 1972
Ojciec chrzestny (1972)

Opowieść o nowojorskiej rodzinie mafijnej. Starzejący się Don Corleone pragnie przekazać władzę swojemu synowi.

Człowiek z blizną 1932
Człowiek z blizną (1932)

Młody przestępca zabiega o to, by zająć pozycję szefa gangu. Gdy osiąga swój cel, rozprawia się z przeciwnikami w wyjątkowo brutalny sposób.

Łączność
FilmyPodobneDo